Kariera

Manager ds. Marketingu Strategicznego

05.10.2023
Wrocław

    HUMAN GROUP to innowacyjna organizacja, która w Polsce istnieje od 2016 r. (wcześniej od 2012 r. działająca prężnie na rynku zachodnim) i zrzesza 6 wyspecjalizowanych spółek odpowiadających na potrzeby biznesu w zakresie rekrutacji, outsourcingu procesów a także pracy tymczasowej. Nasze dedykowane linie biznesowe realizują dla Klientów projekty rekomendacji specjalistów i managerów oraz wspierają technologicznie firmy dostarczając zespoły projektowe z obszaru IT.

    Jeśli chcesz być kluczową częścią rozwijającego się biznesu, ta rola może być dla Ciebie! Poszerzamy nasz zespół a z nim i kierunki biznesowe!

  • Zakres obowiązków

    Strategia marketingowa: Opracowywanie i wdrażanie strategii marketingowej, która ma na celu zwiększenie widoczności agencji na rynku oraz przyciągnięcie zarówno nowych kandydatów, jak i klientów biznesowych.

    Kierowanie zespołem: Zarządzanie zespołem specjalistów ds. marketingu, w tym np. managerów ds. content marketingu, specjalistów ds. reklamy online, analityków itp.

    Kampanie reklamowe: Planowanie, uruchamianie i monitorowanie kampanii reklamowych online i offline, w tym reklam w mediach społecznościowych, ogłoszeń na portalach pracy, kampanii Google Ads, itp.

    Kontent marketing: Tworzenie strategii content marketingu, nadzorowanie procesu tworzenia treści (np. artykułów, blogów, ebooków) oraz publikowanie ich na odpowiednich platformach.

    SEO i SEM: Optymalizacja witryny internetowej agencji pod kątem wyszukiwania (SEO), zarządzanie kampaniami SEM (np. Google Ads) w celu zwiększenia widoczności w wynikach wyszukiwania.

    Social Media: Zarządzanie profilami agencji na platformach społecznościowych, tworzenie treści, interakcja z obserwującymi, prowadzenie kampanii reklamowych na mediach społecznościowych.

    Relacje z klientami: Budowanie i utrzymywanie relacji z klientami biznesowymi, rozumienie ich potrzeb i dostosowanie działań marketingowych do tych potrzeb.

    Rekrutacja i employer branding: Tworzenie strategii employer branding, która przyciąga kandydatów do pracy w agencji jako pracodawcy, a także koordynowanie działań związanych z rekrutacją.

    Analiza i raportowanie: Monitorowanie efektywności działań marketingowych, analiza danych, przygotowywanie raportów i wniosków oraz dostosowywanie strategii na podstawie wyników.

    Budżet i zarządzanie kosztami: Określanie i kontrolowanie budżetu marketingowego, alokacja środków na różne kampanie i działania.

    Ciągłe doskonalenie: Śledzenie najnowszych trendów w marketingu, technologiach i narzędziach oraz wdrażanie innowacji w agencji.

    Zgodność z przepisami: Zapewnienie zgodności działań marketingowych z obowiązującymi przepisami, w tym ochroną danych osobowych (RODO) i innymi regulacjami.

    Raportowanie do zarządu: Przekazywanie informacji na temat działań marketingowych i wyników zarządowi agencji oraz udzielanie rekomendacji.

    Współpraca z innymi działami: Współpraca z działami rekrutacji, HR, finansów i innymi, aby zapewnić skoordynowane działania agencji.

    Planowanie i strategia długoterminowa: Współudział w tworzeniu planów rozwoju agencji i strategii długoterminowej.

  • Wymagania

    1. Wykształcenie:

    • Wyższe wykształcenie związane z marketingiem, zarządzaniem, komunikacją lub pokrewnymi dziedzinami. Posiadanie tytułu MBA może być dodatkowym atutem.

    2. Doświadczenie zawodowe:

    • Przynajmniej 5-10 lat doświadczenia w dziale marketingu, w tym przynajmniej 3-5 lat na stanowisku kierowniczym, preferowana jest praca w agencji pracy tymczasowej lub w branżach związanych z rekrutacją.

    3. Umiejętności przywódcze:

    • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem marketingowym, umiejętność motywowania i rozwijania pracowników.

    4. Strategia marketingowa:

    • Doskonałe umiejętności planowania i wdrażania strategii marketingowej, w tym tworzenia skomplikowanych kampanii reklamowych i działań content marketingowych.

    5. SEO i SEM:

    • Zaawansowana znajomość optymalizacji stron internetowych pod kątem SEO oraz zarządzania kampaniami SEM (np. Google Ads) w celu zwiększenia widoczności.

    6. Social Media:

    • Doskonała znajomość mediów społecznościowych i doświadczenie w prowadzeniu kampanii na platformach takich jak LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram itp.

    7. Rekrutacja i HR:

    • Zrozumienie procesów rekrutacji, umiejętność budowania strategii employer branding oraz zdolność do nawiązywania relacji z klientami biznesowymi w zakresie HR.

    8. Analiza danych i narzędzia marketingowe:

    • Umiejętność analizy danych marketingowych oraz korzystanie z narzędzi analitycznych (np. Google Analytics, Google Data Studio) do monitorowania i raportowania wyników.

    9. Kreatywność i innowacyjność:

    • Kreatywne myślenie i zdolność do generowania nowych pomysłów oraz innowacyjnych rozwiązań marketingowych.

    10. Zarządzanie budżetem:

    • Doświadczenie w zarządzaniu budżetem marketingowym, alokowanie środków na różne kampanie i działania w sposób efektywny.

    11. Doskonałe umiejętności komunikacyjne:

    • Zdolność do skutecznej komunikacji zarówno w piśmie, jak i werbalnie, zarówno wewnętrznie, jak i na zewnątrz firmy.

    12. Zrozumienie rynku i konkurencji:

    • Śledzenie trendów w branży rekrutacyjnej oraz analiza działań konkurencji.

    13. Rozwój zawodowy:

    • Chęć i zdolność do ciągłego rozwoju i nauki nowych technik marketingowych oraz narzędzi.

    14. Etyka i zgodność z przepisami:

    • Zachowanie najwyższych standardów etycznych oraz zgodność z obowiązującymi przepisami, w tym ochroną danych osobowych (RODO).

    15. Znajomość języków obcych:

    • Znajomość języka angielskiego lub innych języków może być przydatna, szczególnie jeśli firma działa na rynkach międzynarodowych.

    16. Kreatywność i elastyczność:

    • Zdolność do dostosowywania się do zmieniających się warunków rynkowych oraz tworzenia innowacyjnych strategii marketingowych.

    17. Zarządzanie projektami:

    • Umiejętność efektywnego zarządzania projektami marketingowymi, w tym określanie celów, harmonogramowania działań i monitorowania postępów.

  • Oferta

    • elastyczną formę współpracy - UoP/B2B,
    • dużą decyzyjność w organizacji własnej pracy,
    • pracę w nowoczesnym biurze w centrum Wrocławia (przy ul. Dąbrowskiego),
    • ciekawą pracę w stabilnej, dynamicznie rozwijającej się firmie otwartej na ludzi i nowe pomysły,
    • możliwość rozwoju własnych kompetencji i budowania pozycji eksperta dzięki atrakcyjnym wyzwaniom,
    • zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy (u nas nie ma nudy),
    • benefity medyczne i sportowe (dbamy o Twój dobrostan),
    • budżet szkoleniowy,
    • wyjazdy integracyjne,
    • przyjazną atmosferę i partnerskie podejście.